SPEKTAKLE DLA DOROSŁYCH

TRESOWANY MĘŻCZYZNA, Ave Teatr, Rzeszów/Kreatywna Pantera

Sztuka, która powstała na podstawie bestsellerowej powieści Esther Vilar pod tym samym tytułem i zrobiła prawdziwą furorę przynosząc autorce światowy rozgłos. Jej spostrzeżenia na temat relacji płci  wprowadziły sporo zamętu w kręgach feministycznych
Europy Zachodniej lat 70, nie straciły one jednak impetu ani ostrości, tyle, że dziś możemy się tym bawić, śmiać się z siebie, dostrzegając absurd w tym, co kiedyś wywoływało wojnę. Czy zatem udomowiony mężczyzna i wyemancypowana bizneswoman mają szanse na udany związek? Czy kobieta zarabiająca dużo więcej od mężczyzny, nie straci do niego szacunku, a on nie przeistoczy się w zakompleksionego teletubisia? Jaki według mężczyzn jest ideał kobiety? Przedsiębiorcza bizneswoman, czy bezradna ślicznotka z niezbyt wysokim IQ? A może  ta bezradność jest pozorna, a mężczyzna „poddawany jest tresurze”?
A jaki zdaniem kobiet powinien być mężczyzna? Zdecydowany, konsekwentny i silny, czy przeciwnie wrażliwy i czuły? A może feminizm się pomylił i stworzył „bandę egomaniaków”, wrażliwych - tak, ale na swoim własnym punkcie.

       
autor: Esther Vilar

przekład: Karolina Bikont

reżyseria: Marcin Sławiński

występują: Magdalena Kozikowska–Pieńko, Małgorzata Machowska, Beata Zarembianka, Kornel Pieńko.

czas trwania: 100 minut bez przerwy

 

Przedsprzedaż biletów rozpocznie się internetowo 12 czerwca 2024, o godzinie 10:00

 KUP BILET 

FOTO

Jeremi Astaszow